Workshop financovaný Olomouckým krajem 2018

V Šumperku se 23. listopadu 2018 ve Vile Doris uskutečnil Kulturně vzdělávací workshop, na který dostal Spolek dotaci z rozpočtu Olomouckého kraje. Program měl název Názor – zájem – motivace, představoval veřejnosti, především pedagogické, různé ukázky činnostního učení, které byly doplněny interaktivními programy a také krátkými filmovými ukázkami z vyučování žáků na různých školách.

Program dne vyplňovalo osm workshopů. V nich probíhal program v průběhu celého dopoledne i odpoledne s krátkou polední přestávkou.

Zaměření workshopů ve skupinách:

2 skupiny – interaktivní programy s pomůckami a učebními materiály

1 skupina – krátké filmy s ukázkami činnostní výuky na školách, doplněné historií

1 skupina – činnostní výuka českého jazyka, praktické ukázky činností s pomůckami

1 skupina – kolečka, kostka, desítky koleček a činnosti s nimi při výuce začátků M

1 skupina – papírové modely mincí a bankovek, význam jejich zařazování do výuky M

1 skupina -  činnostní řešení prvních slovních úloh, využívání jednoduchých pomůcek

1 skupina – činnostní výuka matematiky na 2. stupni ZŠ, vhodné pomůcky

Dále v průběhu dne probíhala výstava pomůcek a učebních materiálů pro činnostní výuku na 1. a 2. stupni základních škol.

Všechno, co jsme ve workshopech ukazovali, hodnotíme všichni jako součást kulturně vzdělávacího dědictví naší země. Je to právě české činnostní učení, které bylo českými a moravskými učiteli vytvořeno za 1. republiky a předávalo se z generace na generaci. Na řadě škol je využíváno, ale je ho třeba znovu ukazovat a to jak učitelské, tak také rodičovské veřejnosti. V našem Spolku jsme velmi rádi, že právě v tomto roce oslav 100. výročí založení Československé republiky jsme propagaci českého činnostního učení mohli na této akci, zásluhou podpory Olomouckého kraje, uskutečnit a ukázat jeho velký význam při vzdělávání na školách.

foto 1

foto 2


Foto 3


Copyright © Nakladatelství Nová Škola Brno 2013 | Mapa webu